Obrázková galerie

SPV Bílé Karpaty 7.-10.5 2015   [60 obrázky/ů]
Ve čtvrtek 7.května jsme v odpoledních hodinách opět odjížděli na vícedenní turistický zájezd tentokrát do Bílých Karpat na pomezí Česko-Slovenska.Nocování jsme měli zajištěno v pěkné ubytovně na kopci nad městečkem Bojkovice.V pátek nás čekalo několik volitelných tras směřujících na Velkou Javořinu(970m) a pak z kopce do nové Lhoty.Sobota v podobném duchu z Lopeníka (490m) na Velký Lopeník (912m) s rozhlednou a slavnostním otevřením a pak až do Březové.Neděle v duchu tradice byl den návratu a proto jen lehká tůra z obce Žítková do Starého Hrozenkova.Počasí první dva dny vynikající,v neděli dopoledne zpočátku trochu chladněji a zataženo.Ve večerních hodinách příjezd domů.
SPV Zvíkov,Orlík 15.6.2013   [33 obrázky/ů]
Sobota 15. června se stala zajímavým dnem pro nás,kteří jsme se rozhodli prošlapat několik kilometrů okolo přehrady Orlík a Zvíkovského hradu.Před tím jsme se ještě zastavili na dvouhodinovou prohlídku nejstaršího jihočeského kláštera v Milevsku.
SPV Jeseníky-Kralický Sněžník 4.-7.7 2013   [77 obrázky/ů]
Ve čtvrtek 4.července krátce po poledních hodinách jsme odjížděli na vícedenní turistický zájezd do Jeseníků.Cílem ve večerních hodinách byl nový a krásně umístěný penzion "U Petra" na okraji města Jeseník.Od pátku do neděle jsme postupně vystoupali na horu Kralický Sněžník,prohlédli velmi pozoruhodnou stavbu přečerpávací vodní elektrárný Dlouhé Stráně,poté vyjeli lanovkou k její horní nádrži a dolů až do Koutů nad Desnou sjeli na kolech a koloběžkách téměř 20 km.Poslední den jsme odjeli do města Králiky,kde jsme navštívili vojenské muzeum,prohlédli bývalé vojenské opevnění naší státní hranice,vystoupali Křížovou cestu ke klášteru na nedalekém kopci a odpoledne jsme se vydali na zpáteční cestu domů.Počasí nebylo až tak špatné i když jsme zažili nějaký déšť.Ubytování a strava byly vynikající a celkový průběh zájezdu neměl jedinou vadu.Všichni odjížděli domů spokojeni a plni dojmů.
SPV Po stopách K.H.Borovského 6.10. 2012   [37 obrázky/ů]
V sobotu ráno 6. října jsme odjeli autobusem do výchozího bodu dnešního putování-Přibyslavy.Odtud jsme už po svých putovali přes Žižkovo Pole,Havlíčkova Borová do cíle dnešního dne městěčka Chotěboře.Počasí bylo ukázkové se sluníčkem a až v závěru se obloha pokryla oblačností.
SPV Šumava - Nová Huť 5.-8.7 2012   [123 obrázky/ů]
Letošní čtyřdenní turistické putování se odehrálo opět na krásné Šumavě.První den jsme zahájili návštěvou pozoruhodné zologické zahray Ohrada nedaleko Hluboké nad Vltavou,přesunuli jsme se k tajemné zřícenině hradu Vítkův kámen a pak už jsme směřovali do místa našeho ubytování Nové Hutě.Následující tři dny jsme putovali v okruhu 25 km po mnoha krásných zákoutích tohoto kraje.Borová Lada,Knížecí Pláně,Bučina,Kvilda,Antýgl,Filipova Huť,Modrava,Horská Kvilda a mnoho dalších míst.Počasí nám opravdu přálo a až na malé nedostatky s ubytováním byly celé čtyři dny v lůně přírody nezapomenutelným zážitkem.
SPV Šumava - Kleť a Český Krumlov 23.6.2012   [47 obrázky/ů]
V sobotu 23. června vyjíždíme do trochu vzdálenějšího místa našeho putování,místa které jsme už jednou v minulosti navštívili,ale tentokrát nás čekal velmi nezvyklý program a den byl doslova nabitý zážitky a vzrušením.
SPV Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica (1.- 6.7. 2011)   [90 obrázky/ů]
V pátek 1.července krátce po 13.hodině vyrážíme autobusem na šestidenní turistický zájezd až za hranice našeho státu, do Slovenských Vysokých Tater .Přestože datu odpovídá probíhající léto,nadmořská výška Tatranské Lomnice (našeho místa pobytu)a trochu smolného počasí přinášelo každodenní dešťové přepršky a ve vyšších polohách při turistických výšlapech i sněžení.Teploty i slabě pod nulou nebyly ničím neobvyklým.Celkově by se tedy dalo říci, že se zájezd příliš nevydařil,ale zážitky při konfrontaci člověka s majestátem hor a drsného horského počasí, vše vynahradily a nikdo neodjížděl domů zklamaný.
SPV Lužnice_podzim 2010(18.9.2010)   [33 obrázky/ů]
V sobotu 18.9.2010 uspořádala Počátecká organizece SPV(Sport Pro Všechny)druhou část jarního putování okolo řeky Lužnice tentokrát proti proudu z tábořiště Lužničanka u obce Malšice do starobylého města s husitskou historií Tábora.Počasí už bylo typicky podzimní s chladným ránem a mlhou,zejména v údolí s korytem řeky,ale postupně se mírně oteplilo a dokonce i sluníčko vykouklo.
SPV SPV České Švýcarsko 3.-6.7 2010   [63 obrázky/ů]
V sobotu ráno 3.července se vydal z Počátek autobus zaplněný členy i nečleny SPV na čtyřdenní turistický zájezd do oblasti Českého Švýcarska.Tuto organizačně náročnou akci pro nás účastníky zájezdu, pečlivě připravovala několik týdnů Hanka Benešová společně s Lenkou Matějů a Marianem Slípkou.My všichni jim tímto ještě jednou děkujeme za 4 krásné dny plné zážitků a dojmů, z putování po tak krásných místech naší vlasti.
Bouřka s ničivým krupobitím a přívaly vody 12.6.2010   [33 obrázky/ů]
V sobotu asi okolo 18.hodiny se od JZ blížila na Počátky poměrně rozsáhlá bouřková buňka. Blesky v té chvíli nebyly vidět,ale asi v 18:20 už jsem první zaznamenal.Asi v 18:27 se od Žirovnice velkou rychlostí blížila doslova bílá stěna tvořená dešťovými kapkami a kroupami.Během několika následujících okamžiků se v ohlušujícím rachotu sílícího bubnování krup ocitlo celé město.V silné hůlavě(nárazového větru o rychlosti 70km/h)létaly vzduchem kroupy a spousta lupení ze stromů v blízkém okolí.Silnice od Žirovnice se velmi brzy změnila v řeku kde plavaly kroupy,lupení,kusy větví,písek a kamení.Ničivé krupobití trvalo téměř 12 minut a s proměnlivou intenzitou rozsekalo velkou část vegetace.Kanály se ucpaly listím a příval vody se hrnul do níže položených částí města(pod LDN,k bývalé prodejně Bravollu a na moravě do potoka od továrního rybníka.Krátce po 18:45 bylo po všem.Přestalo pršet,ochladilo se na 15°C a lidé začali zjišťovat vzniklé škody. U prvních 7 fotografií najdete odkaz vždy na jeden krátký videosoubor.Odkaz zkopírujte do svého webového prohlížeče,stáhnětě dané video a spustťe.
SPV Lužnice_jaro 2010(5.6.2010)   [42 obrázky/ů]
V sobotu 5.6.2010 uspořádala Počátecká organizece SPV(Sport Pro Všechny)jednodenní turistický zájezd jarního putování okolo řeky Lužnice z tábořiště Lužničanka u obce Malšice do krásného lázeňského městečka Bechyně.Několik dnů před tím vydatně pršelo a tak byly stezky podmáčené a místy rozbahněné,ale krásný sluneční den a neopakovatelné kouzlo přírody okolo řeky všem vynahradilo tyto nepříjemné okolnosti.
Václavské slavnosti v Počátkách 26.září 2009   [17 obrázky/ů]
V sobotu 26.září se uskutečnily na našem náměstí již tradiční Václavské slavnosti s bohatým programem a mnoha stánky s občerstvením. Krásný podzimní den přilákal k prohlídce a posezení mnoho návštěvníků.
SPV Březinova cesta - z Želetavy do Jaroměřic nad Rokytnou (12.9.2009)   [22 obrázky/ů]
V sobotu 12.září dokončila skupina členů SPV a další milovníci pěší turistiky z Počátek druhou částí celou trasu "Březinovy cesty".Tentokrát tedy z Želetavy do Jaroměřic nad Rokytnou, kde Počátecký rodák, básník Otokar Březina žil a učil téměř 30 roků. Zde také zemřel a je pochován na místním hřbitově. Nad jeho hrobem je umístěno krásné sousoší od Březinova přítele Františka Bílka. Celá naše skupina navštívila básníkovo muzeum a na závěr položila kytici na jeho hrob. Počasí bylo ukázkové a cestu nám zpříjemnily časté zastávky u zde hojně rozšířených stromů se zrajícími švěstkami a hruškami.
SPV Šumava a okolí Lipna (8.-10.5.2009)   [65 obrázky/ů]
Ve dnech 8.-10.května 2009 se uskutečnil další z řady již tradičních několikadenních turistických výletů členů i nečlenů SPV Počátky tentokrát na Šumavu do oblasti okolo Lipna. Organizaci celého výletu přichystala Eva Ficková s Lenkou Matějů a po celé tři dny vše řídila dvojice Bohoušek Šimka a Jarda Vrábel. Počasí jsem zajišťoval já :-) s vládcem těchto hor"Králem Šumavy".Ostatně to se skutečně vydařilo a nebýt všudypřítomného kůrovce,nebylo nic, co by mohlo zkazit krásu těchto hor.Posuďte sami.
Dobové fotografie Počátek 2   [62 obrázky/ů]
Velký sběratel Petr Janko z Počátek mi nabídl ke zveřejnění svoji sbírku dobových pohlednic a fotografií Počátek. Zde vám předkládám alespoň část této kolekce. Vraťte se tedy na chvíli do míst která dnes vypadají úplně jinak a vzpomeňme na časy dávno zašlé.
Silvestr 2008 - pochod na Javořici   [27 obrázky/ů]
Závěr tohoto roku byl opět ve znamení prestižního pochodu na vrchol Javořice. Naše trasa vedla tradičně ze Studené přes kopec do Světlé a dál na vrchol. Sněhu bylo minimálně,ale mráz doprovázený čerstvým východním větrem byl prověrkou naší zdatnosti a kvalitního týlového zabezpečení.
Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic (9.11.2008)   [11 obrázky/ů]
V neděli 9.listopadu se úzká skupinka Počátecké chasy zapojila do třídenního turistického maratonu 31.ročníku "Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic" pořádanou klubem českých turistů a sice na trase vozatajů z Telče do Jihlávky.Počasí bylo mlhavé a sluníčko nám dopřálo své paprsky až téměř v cíli na hrázi rybníka Bor.
SPV Kleť a Český krumlov (4.10.2008)   [25 obrázky/ů]
V sobotu 4.10. se uskutečnil letošní jediný jednodenní turistický výlet na Šumavu-okolí Českého Krumlova.Ačkoliv několik dnů před tím bylo velmi nepříznivé počasí a zejména ještě v pátek odpoledne pršelo,sobotní ráno se jako mávnutím kouzelného proutku probudilo do nádherných sluncem ozářených podzimních barev.Podívejte se na tu krásu také.
Bouřka s ničivým krupobitím z večera 3.7.2008 SUPERCELA   [15 obrázky/ů]
Krátce před 21.hod se od jihozápadu rychle přihnala bouřková buňka,jejíž střed prošel přímo nad našimi hlavami.Po krátkém prudkém dešti začaly postupně padat jednotlivé kroupy a během několika minut se strhlo burácivé drama "sněhové bouře" doprovázené absolutně nejvyššími poryvy větru,které jsem kdy v Počátkách zažil.
Cyklista Vysočiny 2008   [60 obrázky/ů]
Tak jako v minulých letech i letos se zapojila parta přátel z Počátek do cyklistického putování po našem krásném kraji v rámci akce Cyklista Vysočiny 2008 http://www.cyklistavysociny.cz/
SPV Krušné Hory (8.-11.5.2008)   [51 obrázky/ů]
Ve čtvrtek 8.5.2008 ráno odjela parta turistů v téměř tradiční sestavě na další opět čtyř denní výlet pořádaný SPV Počátky, tentokrát do Krušných hor. Předpověď počasí slibovala naprostou fantazii,organizace se ujala ostřílená trojice Hanka Benešová, Eva Ficková a Lenka Matějů, volantem autobusu bezpečně krůtil David Randlík a o zábavu se postarali "chlapci" z několika divadelních spolků. Vynikající ubytování bylo v nádherné horské vesničce Mariánská.Tož krušnohorci,jdeme na to.
Emmastorm   [24 obrázky/ů]
Vichřice Emma zasáhla naše město v sobotu 1.3.2008 v 10 hodin 35 minut asi dvacetiminutovou větrnou bouřkou s krupobitím, blesky a hromy. Max. náraz větru udeřil rychlostí 82 Km/h a zde můžete na několika fotografiích vidět co vichřice způsobila.
Silvestr 2007 - pochod na Javořici   [35 obrázky/ů]
V pondělí 31.12.2007 se uskutečnil již 10.jubilejní Silvestrovský pochod na Javořici.Teplota byla slabě pod nulou,krajina byla pokryta asi 10 centimetrovou vrstvou čerstvého sněhu a mezi účastníky panovala vyjímečně sladěná atmosféra.Posuďte sami.
SPV Beskydy   [40 obrázky/ů]
V sobotu 5.5.2007 uspořádala Počátecká organizace SPV další z"velkých" tentokrát čtyř denní turistický zájezd do Beskyd. Organizaci zájezdu, program na jednotlivé dny a zajištění skvělého ubytování se tentokrát ujala Eva Ficková s Lenkou Matějů a bezpečnou jízdu zajistil David Randlík. Opět bych rád všem těmto nejdůležitějším lidem jménem všech účastníků zájezdu poděkoval. Počasí nám moc nepřálo, ale vzhledem k nádherné krajině provoněné jarní svěžestí, byla tato nepříjemná okolnost převálcována nádhernými zážitky.
Silvestr 2006 - pochod na Javořici   [31 obrázky/ů]
Dopoledne na Silvestra odjela necelá padesátka nadšenců do Studené,odkud vyrazila na pěší tůru na vrchol Javořice.Počasí bylo velmi příjemné,sněhu málo a tak ještě zbyly síly pokračovat z Javořice do Janštejna,kde jsme poseděli a udělali pomyslnou tečku za starým rokem.
SPV Počátky - poslední cyklistický výlet této sezony 28.října 2005   [38 obrázky/ů]
Sport pro všechny - Počátky v den státního svátku zorganizoval cyklovýlet k Jindřichovu Hradci cestou neobvyklou,ovšem podzimem krásně vybarvenou.Počasí bylo slunečné a přes mírný vítr příjemné.Na kolech se sjelo 25 nadšenců.
28.září 2006 Čeřínek a Křemešník   [25 obrázky/ů]
Ve čtvrtek 28.září uspořádala SPV Počátky další turistický výlet tentokrát ne daleko od našeho bydliště.Počasí přálo,podzimní příroda hrála barvami a trasa z vrcholu Čeřínku na vrchol Křemešníku byla zárukou hezky prožitého dne.
Václavské slavnosti v Počátkách 26.září 2009   [37 obrázky/ů]
Cyklista Vysočiny 2006 je opravdu pohodová akce a tak zhruba necelá dvacítka Počáteckých rekreačních cyklistů nárazově vyjíždí většinou v neděli na neopakovatelné výlety do měst a městeček kde si může nechat potvrdit své registrační karty a tak se v září účastnit vyvrcholení této ojedinělé akce a získat tak prestižní tričko. Více na stránkách věnovaných této akci
Cyklista vysočiny - závěrečný závod Štoky u Jihlavy   [20 obrázky/ů]
Cyklista Vysočiny vyvrcholil v sobotu 16.9.2006 závěrečným závodem v krásné přírodě okolí Hanesova Mlýna nedaleko Štoků u Jihlavy
SPV Cesky raj   [34 obrázky/ů]
V sobotu 17.6.2006 uspořádala Počátecká organizace SPV (sport pro všechny) turistický zájezd do Českého ráje na Turnovsku.Celou organizaci vzala na svá bedra již tradičně Hanka Benešová a myslím, že je na místě, ji za perfektní přípravu a nádherně prožitý den,za všechny účastníky zájezdu moc poděkovat.
Dobové fotografie Počátek a okolí   [37 obrázky/ů]
Zde nabízím dobové fotografie Počátek,Valchy a Volmance a lázní sv. Kateřina tak, jak se mi je podařilo získat od sběratele pana Miloslava Pejchala ze Studené.Děkuji za jeho vstřícnost a všem paměťníkům,ale i mladé generaci přeji nevšední zážitek .
Palava 6.-8.5 2006   [250 obrázky/ů]
Ve dnech 6.až 8.května odjela tradiční sestava Počáteckých "turistů" na Jižní Moravu poznávat zdejší pohostinný kraj.Zájezd řídil Jarda Vrábel a za důkladnou a perfektní přípravou stála Eva Ficková.Oběma bych rád za nás všechny poděkoval.Ještě musím pochválit za skvělou bezproblémovou jízdu a obětavost našeho řidiče Davida Randlíka."Díky Davide!!!"A tady už si můžete prohlédnout nějaké vzpomínkové fotky.
Silvestr 2005 - pochod na Javořici   [35 obrázky/ů]
Na Silvestra se už tradičně vydala skupina asi 30 odvážlivců z Počátek na hezkou procházku sněhem zavátou krajinou z Řásné přes vrchol Javořice zpět do Počátek.Počasí bylo vydařené a na Javořici se opět sešlo několik stovek příznivců této akce.
Kol dokola Javořice, kde lze stravit dovolenou, nasytit se nebo jen přespat   [20 obrázky/ů]
Zde je několik tipů na možnost najíst se,přespat jednu noc, nebo strávit příjemnou dovolenou v kraji plném lesů, rybníků a hezkých míst v okolí Javořice- nejvyššího vrchu Českomoravské Vrchoviny
Město Počátky   [33 obrázky/ů]
Toto je několik fotografií,které se více či méně zdařile snaží seznámit s naším městečkem.Virtuální prohlídku Palackého náměstí můžete absolvovat http://www.virtualtravel.cz/pocatky/palackeho-namesti.html
Okoli Pocatek - kam stoji za to slapat na kole   [80 obrázky/ů]
Toto je sbírka fotografií pořízená na cyklistických výletech po okolí Počátek,které se dají zvládnout jednotlivě v jednom dni.
SPV - jednodenní turistický výlet na horu Blaník   [17 obrázky/ů]
28.září na sv.Václava v den státního svátku podnikli počátečtí turisté výlet na Vlašimsko...